enpl

Turystyka dostępna

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)
Wyróżnione miejsca

Turystyka dostępna

Uroczysko Zaborek – miejsce z duszą

Jeśli masz dość wielkich hoteli i miejskiego zgiełku, przyjedź to prawdziwej oazy spokoju. Z pewnością docenisz harmonijne połączenie zabytkowej drewnianej architektury i otaczającego ją malowniczego, rozległego pejzażu. Wszystko to znajdziesz w Pensjonacie Zaborek zlokalizowanym na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Jeśli podczas swojej wędrówki po Polsce zawitasz do województwa dolnośląskiego, koniecznie zajrzyj do Dusznik Zdroju. To uzdrowisko leżące na trasie kilku szlaków turystycznych jest znane z pięknych krajobrazów, czystego powietrza, leczniczych wód, Centrum Polskiego Biathlonu a także festiwalu chopinowskiego.

Bory Tucholskie

Jeśli pragniesz kontaktu z naturą, koniecznie przyjedź do Borów Tucholskich – największego w Polsce zwartego kompleksu leśnego z ponad 900 śródleśnymi, krystalicznymi akwenami i dobrze oznakowaną siecią ponad 600 km szlaków rowerowych i pieszych.

Beskidzka 5

Beskidzka 5 to mikroregion, który łączy w sobie wszystkie walory Beskidu Śląskiego. Czekają tu na Ciebie niezapomniane i różnorodne krajobrazy, możliwość uprawiania licznych sportów, tradycyjna góralska gościnność i kultura, przepyszna kuchnia a także wyjątkowe zabytki.