enpl

Beskidzka 5

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Beskidzka 5

Beskidzka 5 to mikroregion, który łączy w sobie wszystkie walory Beskidu Śląskiego. Czekają tu na Ciebie niezapomniane i różnorodne krajobrazy, możliwość uprawiania licznych sportów, tradycyjna góralska gościnność i kultura, przepyszna kuchnia a także wyjątkowe zabytki.

Każda z pięciu gmin znajdujących się na tym terenie ma za zadanie zagwarantować inny rodzaj pozytywnej energii.

W Brennej odnajdziesz spokój pośród szczytów i ukrytych wśród nich ustronnych zagajników otoczonych przez dziewiczą przyrodę.

W Istebnej natomiast poznasz lokalną tradycję, pobawisz się przy góralskiej muzyce i zakupisz misternie wykonane słynne koniakowskie koronki.

Szczyrk to z kolei miejsce dodające energii. Niezapomniane chwile spędzą tu amatorzy aktywnego wypoczynku. Region oferuje liczne ścieżki piesze, szlaki rowerowe, trasy narciarskie a nawet nowoczesny kompleks skoczni.

Kolejny region, Ustroń, pomoże odzyskać zdrowie. Znajdują się tu ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria i zakłady przyrodolecznicze.

W centralnej części Beskidzkiej 5 znajduje się Wisła szczycąca się siłą źródeł. Stąd swój bieg zaczyna rzeka Wisła. Możesz wybrać się na wędrówkę do źródła z którego wypływa Królowa Polskich Rzek. Inną atrakcją jest przepiękny zespół wodospadów zwany Kaskadami Rodła.

Beskidzka Piątka czeka na Ciebie o każdej porze roku!

Więcej informacji na:

turysta.brenna.org.pl/pl

https://www.istebna.eu/turysta

http://szczyrk.pl/dla-turystow

visit.ustron.pl

https://wisla.pl/turysta