enpl

Wielokulturowy nurt Bugu

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Wielokulturowy nurt Bugu

Odkryj tajemniczą krainę, w której przenikają się tradycje prawosławia, katolicyzmu i judaizmu, a mizar tatarski jest pozostałością po islamskich mieszkańcach regionu. Ta wielokulturowość sprzyja działaniom łączącym przeszłość i teraźniejszość.

Unikalne wydarzenia kulturalne takie jak Landart Festiwal, z plenerowymi galeriami sztuki, gdzie możesz spotkać np. królów nadbużańskich, na Podlaskim Przełomie Bugu; Festiwal Trzech Kultur we Włodawie odwołujący się do dziedzictwa przeszłości, plenery malarskie i rzeźbiarskie w Uroczysku Zaborek i Włodawie, liczne imprezy związane z tradycją regionu uzupełniają mnogość zabytków kulturowych i religijnych sanktuariów o niepowtarzalnej architekturze, np. w Kodniu, Jabłecznej czy Włodawie.

Odrestaurowane dwory nadbużańskie, np. Łukowiska, przeniosą nas w przeszłość oferując wypoczynek z dala od pośpiechu cywilizacji, a luksusowe zabiegi spa, bliskość najstarszej i największej w Polsce stadniny koni w Janowie Podlaskim, z organizowanym Świętem Konia Arabskiego, są niewątpliwym atutem i zachętą do spędzenia czasu w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

Więcej na: LROT

https://kajakowaprzygoda.pl