enpl

Gołdap – Mazurski Zdrój

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Gołdap - Mazurski Zdrój

Zapraszamy do Gołdapi – miasta uzdrowiskowego położonego w północno-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Skosztuj leczniczej wody w pijalni wód mineralnych, nabierz sił w tężni lub skorzystaj z dobrodziejstw nowoczesnej infrastruktury uzdrowiskowej podczas spaceru Promenadą Zdrojową.

Gołdap jest też interesująca pod wieloma innymi względami. Bogatą całoroczną ofertę zapewnia nie tylko sanatorium, ale również Piękna Góra. Położone tuż pod Gołdapią wzniesienie jest świetną alternatywą dla narciarzy i snowboardzistów, którzy nie chcą tracić połowy weekendu na podróż w góry. Na amatorów zimowego szaleństwa czekają trasy narciarskie, wyciągi orczykowe, kolej krzesełkowa, kawiarnia obrotowa na szczycie oraz inne kulinarno-rekreacyjne atrakcje.

Z kolei na narciarzy biegowych czekają zawsze świetnie przygotowane trasy narciarskie w dzielnicy uzdrowiskowej oraz podgołdapskim Lesie Kumiecie. Tam też odbywa się najstarsza impreza narciarska na Warmii i Mazurach – Bieg Jaćwingów, w której rokrocznie rywalizuje kilkuset zawodników.

Więcej na uzdrowiskogoldap.pl/