enpl

Najlepsze miejsca

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Najlepsze miejsca

Rzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty

Czy chcesz znaleźć się w miejscu, które przyciąga setki ornitologów z kraju i z zagranicy? Czy chcesz stanąć oko w oko z bielikiem, cyraneczką, batalionem lub ostrygojadem? A może wolisz spotkać innego z ponad 250 gatunków ptaków?

Dolina i Bagna Biebrzy - ostoja dzikiej przyrody

Jeśli masz dość zgiełku i chciałbyś znaleźć się w miejscu, gdzie po horyzont rozciąga się widok bezkresnych łąk i bagien przy jednoczesnym braku śladów cywilizacji, czym prędzej wybierz się w podróż do Doliny rzeki Biebrzy.

Żyrardów

Wyobraź sobie miasto, w którym możliwe jest spojrzenie w przeszłość i przyszłość jednocześnie. Miasto, gdzie spośród zieleni wyłania się doskonale zachowany do dnia dzisiejszego zabytkowy zespół osady fabrycznej z przełomu XIX i XX w. Przesiąknięte historią mury otrzymują zupełnie nowe funkcje, jednak wiele z budynków zachowało swoje pierwotne przeznaczenie.

Przemyśl

Istnieje miasto położone pośród siedmiu wzgórz, przecięte wstęgą rzeki. Znasz je? Czy myślisz, że to Rzym? Nie, tym razem nie chodzi o stolicę Włoch. Takie wyjątkowe miejsce znajduje się także w Polsce!

Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki"

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” łączy restauracje i lokale gastronomiczne województwa śląskiego serwujące dania kuchni regionalnej, przygotowane według tradycyjnych receptur.

Wielokulturowy nurt Bugu

Polesie nad Bugiem – kraina, gdzie swobodnie meandruje rzeka Bug.
Kraina nieokiełznanej przyrody, przyjazna rzadkim gatunkom zwierząt.
Kraina styku kultur i granic gdzie przenikają się tradycje prawosławia, katolicyzmu i judaizmu, a mizar tatarski jest pozostałością po islamskich mieszkańcach regionu.
Ta wielokulturowość sprzyja działaniom łączącym przeszłość i teraźniejszość

Gołdap - Mazurski Zdrój

Gołdap jest miastem uzdrowiskowym połozonym w północno-wschodniej części Województwa Warminsko-Mazurskiego. Miasto skupia kilka istotnych walorów, posiada status uzdrowiska o profilu borowinowo – klimatycznym.