enpl

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Jeśli podczas swojej wędrówki po Polsce zawitasz do województwa dolnośląskiego, koniecznie zajrzyj do Dusznik Zdroju. To uzdrowisko leżące na trasie kilku szlaków turystycznych jest znane z pięknych krajobrazów, czystego powietrza, leczniczych wód, Centrum Polskiego Biathlonu a także festiwalu chopinowskiego.

Zdecydowanie warto wybrać się na obrzeża miasta, gdzie znajduje się XVII wieczny młyn papierniczy. Ten  zabytek techniki mieści w sobie unikatowe w skali kraju muzeum zajmujące się szeroko pojętą tematyką papiernictwa.

Najpierw wysłuchasz pracownika merytorycznego muzeum, który opowie o dziejach papieru, technikach jego wytwarzania a także zastosowaniach tego materiału. Następnie podczas zajęć praktycznych weźmiesz papier do ręki i wyczarujesz z niego swoje własne dzieło. Być może po powrocie do domu ozdobisz okno własnoręcznie wykonanym witrażem?

Jeśli natomiast przybędziesz tu w ostatni weekend lipca, z pewnością usłyszysz o festynie organizowanym na dziedzińcu Muzeum. Dwudniowe Święto Papieru jest coroczną imprezą podczas której będziesz mógł aktywnie uczestniczyć w warsztatach a także zabrać ze sobą efekty swojej pracy. Poznasz też wiele ciekawostek, które skrywa w sobie z pozoru zwyczajna kartka papieru. Przygotuj się na dobrą zabawę!

Więcej na: www.muzpap.pl