enpl

Nowy Tomyśl

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Nowy Tomyśl

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak powstają wyroby z wikliny? Jak został upleciony Twój piknikowy koszyk? Wszystkiego możesz się dowiedzieć podczas wizyty z Nowym Tomyślu. To urokliwe wielkopolskie miasteczko z którego pochodzą słynne wyroby wikliniarskie cenione w kraju i za granicą.

Tu wszystko jest powiązane z wikliną: w centrum znajduje się wiklinowy deptak na którym przed słońcem schronisz się pod wiklinowym parasolem, kwiaty rosną w wiklinowych gazonach a elewacja budynków posiadają wiklinowe dekoracje. Możesz też posłuchać muzyki w muszli koncertowej oplecionej wikliną. Niezliczone wiklinowe formy komponujące się z architekturą stanowią o wyjątkowości tego miejsca.

Będąc w Nowym Tomyślu koniecznie odwiedź unikatowe Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Podróżując po okolicy z pewnością trafisz na zabudowania olenderskie – pozostałości po dawnym ruchu kolonizacyjnym. Historyczne drewniane budowle doskonale harmonizują z otaczającą je przyrodą.

Jeśli chcesz poczuć wiatr we włosach wybierz się na wycieczkę. Na terenie gminy wyznaczono wielokilometrowe piesze i rowerowe ścieżki turystyczne zachęcające do poznawania piękna okolicy.

Jedna z ciekawszych tras wiedzie szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej. Dumą miasta jest też ogród zoologiczny. 

Więcej informacji na stronach internetowych:
www.muzeum-szreniawa.pl
www.nowytomysl.pl

Adres:
ul. Topolowa 10,
64-300 Nowy Tomyśl,
tel./faks (061) 4422311