enpl

Siewierz

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Siewierz

Siewierz to średniowieczne miasteczko położone w okolicy dwóch krystalicznie czystych jezior i hektarów lasów. Miasto otacza rozbudowany system ścieżek pieszych i szlaków rowerowych.

Jeśli chcesz przebywać w przepięknym otoczeniu a jednocześnie pozostać w pobliżu dużych miast (Kraków, Częstochowa) to jest to miejsce dla Ciebie. Śpiew ptaków i zapach lasu są w zasięgu ręki.

Jeśli jesteś smakoszem, koniecznie spróbuj lokalnych specjałów: pieczonej gęsi, gęsich żołądków, żurku przygotowywanego według tajemniczej receptury, a także siewierskiego chleba i masła.

Ruiny Zamku Biskupów Krakowskich przyciągają rzesze wielbicieli historii i odkryć archeologicznych. Legenda głosi, że w jasne księżycowe noce na dziedzińcu zamku pojawia się duch Czarnej Damy. Jeśli chcesz poznać lepiej tą historię, zapytaj mieszkańców miasta – na pewno Ci ją opowiedzą.

Wokół zamku toczy się też życie kulturalne miasta. Są tu organizowane multimedialne widowiska, happeningi historyczne i walki rycerskie. Istnieje też możliwość zwiedzania zamku, jego komnat, piwnic i lochów. Rynek Siewierski zachęca natomiast do chwili relaksu i odwiedzenia jednego z wielu lokali gastronomicznych. Siewierz to miejsce do którego chce się wracać!

Więcej na: www.jura.info.pl lub www.siewierz.pl