enpl

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Jezioro Drawsko

Drawsko to drugie pod względem głębokości jezioro w Polsce a zarazem największa atrakcja turystyczna niewielkiej miejscowości Czaplinek. To także najbardziej znany akwen wodny Pojezierza Drawskiego. Oglądane z lotu ptaka jezioro ma nietypowy kształt – wygląda jak gwiazda rzucona na poduszkę z ciemnego aksamitu.

I za gwiazdę uchodzi. Ma urok, styl i możliwości. O wyjątkowej atrakcyjności tego miejsca decyduje wiele czynników, włączając szmaragdowy kolor wody i piaszczyste plaże.

Jezioro stwarza doskonale warunki do żeglarstwa i uprawiania innych sportów wodnych. Możesz udać się na szlak kajakowy rzeką Drawą im. Kardynała Karola Wojtyły – jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Rzeka urzeka swoją zmiennością i wiedzie przez bardzo różnorodne krajobrazy. Kolejnym atutem regionu jest doskonała kuchnia.

Za szczególny przysmak jest uznawany nektarowy miód Drahimski wpisany do rejestru Unii Europejskiej jako produkt pod znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne. Jezioro obfituje też w ryby. Sielawę wędzoną z Pojezierza Drawskiego wpisano nawet na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jeśli lubisz spędzać czas w pobliżu wody i jednocześnie delektować się lokalnymi przysmakami, Jezioro Drawsko czeka właśnie na Ciebie!

Zobacz więcej na stronie: www.czaplinek.pl