enpl

Barlinek

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Barlinek

Barlinek to niewielkie miasto w zachodniej Polsce. Jeśli je poznasz, z pewnością będziesz zdziwiony ilością jego walorów. Dawny gród obronny może poszczycić się ciekawą historią i niezwykle przyjaznymi mieszkańcami. O atrakcyjności tego miejsca świadczy też jego położenie wśród pachnących lasów i lśniących w słońcu jezior.

Jeśli chciałbyś zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie, koniecznie wybierz się nad Jezioro Barlineckie – największy i najpiękniejszy zbiornik wodny w regionie, posiadający cztery wyspy i zróżnicowaną linię brzegową. Okolica umożliwia wiele form spędzania wolnego czasu. Możesz tu żeglować, pływać kajakiem, zbierać grzyby, jeździć konno, spacerować, jeździć rowerem a nawet popływać tramwajem wodnym.

Barlinek to także Europejska Stolica Nordic Walking. Spośród 240 km szlaków aż 54 km są to trasy przygotowane specjalnie dla miłośników „kijków”. Wielbiciele przyrody mogą posłuchać śpiewu ptaków podczas spaceru po Puszczy Barlineckiej.

Jeśli lubisz grać w szachy to z pewnością zainteresuje cię fakt, że właśnie w Barlinku urodził się Emanuel Lasker – matematyk, szachowy mistrz świata a także przyjaciel Alberta Einsteina. W mieście odbywają się też liczne imprezy kulturalne. Przyjedź i poznaj Królową Puszczy, obejrzyj spektakle podczas Barlineckiego Lata Teatralnego. Możesz też spróbować swoich sił w konkursie szachowym. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Więcej informacji na stronach:

www.it.barlinek.pl