enpl

Krzemienny Krąg – na szlaku żółwia i dinozaura

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Krzemienny Krąg - na szlaku żółwia i dinozaura

Jedną z licznych atrakcji województwa świętokrzyskiego jest szlak wchodzący w skład projektu Krzemienny Krąg. Przenieś się w czasy, kiedy na Ziemi niepodzielnie panowały dinozaury i odkryj ich tropy. Połącz aktywny wypoczynek ze zdobywaniem wiedzy i doskonałą zabawą.

Wybierz się na spływ tratwami po malowniczej rzece Kamiennej i podziwiaj kontury Gór Świętokrzyskich pojawiające się na horyzoncie. W Krzemionkach możesz zwiedzić trasę podziemną prezentującą wnętrze neolitycznych kopalń w których 5 tysięcy lat temu wydobywano krzemień.

Niesamowitych przeżyć dostarczy wizyta w Bałtowie, gdzie powstał pierwszy w Polsce Park Jurajski. Pośród znakomicie zrekonstruowanych postaci dinozaurów będziesz mógł wyobrazić sobie, jak wyglądało życie miliony lat temu. Przygotowano tu nawet stanowiska paleontologiczne, na których najmłodsi mogą dokonać własnych odkryć i poczuć się jak prawdziwi badacze.

Kolejną atrakcją jest Zwierzyniec Bałtowski w którym zgromadzono liczne okazy zwierząt, m.in. alpaki, lamy i strusie. Całoroczną atrakcją jest możliwość jazdy konnej i zwiedzanie pobliskiej Fabryki Porcelany AS Ćmielów. W fabryce zapoznasz się z technologią wyrobu porcelany a także będziesz mógł uczestniczyć w warsztatach podczas których wykonasz swoje własne dzieło.

Więcej informacji na stronie:

www.krzemiennykrag.info