enpl

Region Dorzecza Nadbużańskiego

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Region Dorzecza Nadbużańskiego

Położony niedaleko stolicy kraju Region Nadbużański obfituje w walory przyrodnicze. Rozległe kompleksy leśne, dziko płynący Bug i jego dopływ rzeka Liwiec są miejscem w którym swój dom znalazły liczne gatunki fauny i flory.

Znajdujący się tu Nadbużański Park Krajobrazowy to jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce. Czystość ekologiczna to kluczowa zaleta regionu. Możesz tu oddychać pełną piersią, gdyż większość terenu należy do obszaru zwanego Zielonymi Płucami Polski.

Idź na spacer i poczuj zapach eterycznych olejków wytwarzanych przez lasy iglaste, posłuchaj śpiewu ptaków, naciesz oczy pięknem roślinności. Zanurz się w pięknie Puszczy Białej i Puszczy Kamienieckiej. Tutejszy mikroklimat z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Region jest także doskonałym miejscem do uprawiania sportu. Liczne ścieżki piesze, rowerowe i wodne pozwolą aktywnie spędzić czas.

A może marzysz o przygodzie? Amatorom mocnych wrażeń z pewnością przypadnie do gustu możliwość lotów paralotnią i wypraw survivalowych. Warto jest też przybyć tu zimą. Na gości czekają biesiady, kuligi po lesie, ścieżki do nart biegowych a nawet coroczna impreza Wyścigi Psich Zaprzęgów w Korczewie.

Więcej informacji na stronie:

www.nlot.pl