enpl

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Janów Lubelski

Jeśli chcesz poznać tradycję i kulturę ziemi lubelskiej i jednocześnie lubisz aktywny wypoczynek, to miejsce wręcz stworzone jest dla ciebie. Liczne szlaki rowerowe, piesze i ścieżki edukacyjne są doskonałą drogą do poznania bogactwa Ziemi Janowskiej.

Tradycja i kultura regionu znajduje swoje odzwierciedlenie w cyklicznych imprezach lokalnych, takich jak Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Na rozstajnych drogach” lub Festiwal Kaszy „Gryczaki”. Ciekawym wydarzeniem jest największa w kraju impreza garncarska podczas której możesz spróbować własnych sił w lepieniu wyrobów z gliny.

Nieskażona ręką ludzką przyroda, cisza, spokój, relaks – są to cenne atrybuty, coraz trudniejsze do znalezienia w dzisiejszych czasach. Janów Lubelski to nieduże, ale niezwykle klimatyczne miasto. Może się ono poszczycić zadbanymi uliczkami i odnowionym rynkiem. Znajdziesz tu perły późnobarokowej architektury w podominikańskim zespole klasztornym i budynku carskiego więzienia. Połączenie edukacji, rekreacji i rozrywki zapewni gościom Park Rekreacji Zoom Natury.

Oferty wyjazdu w to urokliwe miejsce nie znajdziesz w klasycznej ofercie biura podróży, jednak warto poświęcić trochę czasu i samodzielnie zorganizować wyprawę. Na pewno nie będziesz żałować wysiłku włożonego w taką podróż!

Zobacz więcej na www.janowlubelski.pl