enpl

Rudnik nad Sanem

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Rudnik nad Sanem

Rudnik nad Sanem zwany jest Polską Stolicą Wikliny. Jeśli fascynuje Cię rękodzieło a dodatkowo lubisz mieć w swoim otoczeniu unikalne wyroby z ekologicznych surowców, powinieneś koniecznie odwiedzić to niewielkie miasteczko.

Prężnie działa tu Centrum Wikliniarstwa pełniące funkcję wystawienniczą, ekspozycyjną i edukacyjną. Bogata, różnorodna i ciągle zmieniająca się oferta turystyczna obejmuje pokazy kunsztu wyplatania, warsztaty wikliniarskie, coroczne plenery wikliny artystycznej oraz pokazy wiklinowej mody i biżuterii. Pod okiem fachowców możesz dotknąć eksponatów a nawet samodzielnie stworzyć wiklinowe cudo. Przekonasz się, że z wikliny można zrobić prawie wszystko!

O tradycjach tego miejsca świadczy fakt, że w Rudniku nad Sanem i jego okolicach żyje ok. 900 rodzin wikliniarzy. Kolejną atrakcją jest szlak wykonanych z wikliny rzeźb. Zaczyna się on tuż przed pomnikiem prekursora rudnickiego koszykarstwa – hrabiego Ferdynanda Hompescha.

Oprócz plecionkarstwa, miasto oferuje wiele innych atrakcji. Możesz poznać tutejszą kulturę i regionalną kuchnię podczas tradycyjnej biesiady przy ognisku. Jeśli natomiast lubisz spędzać czas aktywnie, możesz pójść na grzybobranie, wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową albo udać się nad jedno z jezior i docenić ciszę podczas połowu ryb. Spotkasz tu też miłych i serdecznych ludzi do których będziesz chciał wracać.

Więcej na www.mokrudnik.pl

Facebook.com/CentrumWikliniarstwaRudnik/