enpl

Eden Polska Międzynarodowy Konkurs
na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN)

Dolina Baryczy

Dolina rzeki Baryczy rozciąga się na długości 133 kilometrów. Dolina jest jak puzzle złożone z elementów takich jak stawy, jeziora, lasy, łąki i pastwiska. Znajduje się tutaj największy w Polsce kompleks stawów rybnych. Dolina jest także domem licznych gatunków ptaków żyjących w światowej klasie rezerwacie ornitologicznym. „Stawy Milickie” są zaliczane do najcenniejszych ekosystemów na świecie.

Jeśli lubisz obserwować skrzydlatych przyjaciół, niezastąpioną pomoc będą stanowiły specjalne wieże do obserwacji ptaków. Z pewnością odnajdziesz tu harmonię z naturą a także zachwycisz się dziełami rąk ludzkich. Malowniczo położone budynki wykonane z naturalnych surowców są jakby żywcem przeniesione z dawnych lat. Oko cieszą doskonale wkomponowane w krajobraz kościoły, wiejskie chaty, młyny, zabytkowe jazy i wiatraki. Wszystko możesz obejrzeć podczas wycieczki konnej, pieszej lub rowerowej.

Wiele miejsc też możesz poznać podczas spływu kajakowego pośród meandrów dzikiej rzeki Baryczy. Jednym z ciekawszych przystanków jest ostoja konika polskiego – polskiej rasy konia wywodzącej się od dzikich tarpanów. Jeśli przybędziesz tu jesienią, czeka na ciebie cykl imprez pod nazwą Dni Karpia. Będziesz mógł skosztować lokalnych dań i unikatowych potraw rybnych. Uroczyste kolacje zadowolą nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Więcej informacji na: www.dbpoleca.barycz.pl/